2021'in Web Tasarım Trendleri

Henüz daha ilk günlerini yaşadığımız 2021 ise her sene olduğu gibi yenilikleri ve değişiklikleriyle geldi hayatımıza. Yaratıcılık ve teknoloji gibi hızla değişen iki etkenin varlığı düşünüldüğünde, web tasarım trendlerinin ve tekniklerinin sürekli olarak değişmesi aslında şaşırtıcı değil. Web tasarım alanında sürekli değişen ve gelişen trendler 2021 ile terkardan değişim içerisine girmeye başladı. Kullanıcı deneyimini ve etkileşimini artırmaya yönelik tasarımlar standart grafiklerden çok daha fazlasını fonksiyonel bir şekilde sunuyor bizlere. 

Koyu Mod

Renklerin bir dili olduğunu da düşünürsek beyaz birçok kullanıcı için de daha iç açıcı ve güvenli renktir. Çok uzun yıllardır beyaz zemin ve beyaz ağırlıklı tasarım güvenli liman olarak tercih edildi. Tasarım yazılım araçlarında da default olarak birçok şey beyaza göre planlandığı için çok fazla uğraş gerektirmezdi. Birçok web tasarımcı karanlık tasarımın daha az pil harcadığını ve gözleri daha az yorduğunu bilerek bu tarzı tercih ettiği de biliniyor.  YouTube, İnstagram, WhatsApp,  Facebook Messenger ve Chrome gibi ünlü web siteleri ve mobil uygulamalarının yanı sıra Android ve Apple işletim sistemlerinin en son sürümleri ışıkları kapattı. Görünen o ki 2021 de karanlık tasarımın yılı olacak.

Minimal Tasarım

Geçmişten günümüze trend listesinden neredeyse hiç inemyen bir tasarım türü. Tabi ki de günümüze kadar değişiklikler göstersede trendler listesinde ki yerini ve tasarımlar içerisinde ki özgünlüğü pek kaybettiğni söyleyemeyiz minimalizmin. Zarafet, kullanılabilirlik, sınırlı renk varyasyonları, minimum içerik ve site içinde en az tıkla gezinme ve sadelikle kullanıcıların ve tasarımcıların kalbini kazanıyor. Minimalizme ulaşmanın en kestirme yöntemi, büyük paragrafları bir video klip veya görüntü biçiminde görsel içerikle değiştirmekten geçiyor diyebiliriz.

El Yazısı ve Duygusal Tasarım Öğeleri

Web tasarım da kullanıcı merkezli yaklaşım, el yazısı kullanımını önemli ölçüde artırıyor. Çizgi film illüstrasyonları, elle çizilmiş simgeler ve el yazıları duygusal bağ kurma, ilham verme ve kişisel bir dokunuş gibi önemli zevkleri karşılıyor. 2020'de güçlü bir şekilde kendini gösteren bu yönelimin, 2021’de de etkisini artırarak devam edeceğini söyleyebiliriz.

Kolaj Çalışmalar

Kolaj 2020 yılında web sitelerinde, sosyal medyada ve grafik tasarım çalışmalarında sıkça tasarımcıların başvurduğu bir seçenek oldu. Kısaca açıklamak gerekirse ilham verici ve göz alıcı bir tasarım oluşturmak için fotoğraflar, çizimler, hareketler ve metinleri aynı ortamda karıştırmak ile elde edilen çalışmalara kolaj deniyor. Kolaj bir kesim için karışık gibi algılansa da bazıları için de oldukça ilham verici bir seçenek. 2021 yılında da oldukça tercih edilecek seçenek gibi duruyor.

Hayatımızın her alanından berbat bir şekilde geçip giden 2020'nin ardından 2021 değişim ve gelişimle bizlere merhaba dedi. Web tasarım alanında da olası değişim ve süreklilik oluşturacağı düşünülen trendleri sizler için bir araya getirdik. Sizlerde bu ve daha fazla seçenek, kurumsal ve profesyonel bir web sitesi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Blog

5.01.2022 16:44:43
Ajax Nedir ?
Ajax Nedir ?

AJAX : web içeriğini eş zamansız(asenkron) olarak güncellememize yarar. Diğer b...

17.09.2019 15:30:39
Yapay Zekâ Mühendisliği Nedir?
Yapay Zekâ Mühendisliği Nedir?

Yapay zekâ, dünya genelinde üzerindeki çalışmaların artmış olduğu konuların başında gelmektedir....

27.04.2021 12:43:41
Site Map Nedir ?
Site Map Nedir ?

Türkçe anlamıyla  "Site Haritası" olan sitemap, web siteniz içerisinde bul...

Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb

İstanbul Teknik Üniversitesi

Zlux Aydınlatma A.Ş.

An-El Anahtar San. A.Ş.

Camyapı Cam Ltd.Şti

Karkim Yapı Kimyasalları

Fermada Led Aydınlatma

Kar Group

Smb Led Driver

Weeb
Weeb

Weeb Admin

Weeb Admin

Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb

Weeb

Anasayfa

Weeb

Projeler

Weeb

Farkımız

Weeb

Hakkımızda

Weeb

Blog

Weeb

İletişim

Weeb

Kariyer

Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb

Zlux

LG

Anel