Backlink Nedir ?

SEO çalışmalarının en önemli aşamalarından biri backlinklerdir. Etkili ve doğru kullanmak oldukça önemlidir. Backlinkleri kullanırken Google algoritmasını da yakından tanımak gerekmektedir.

Backlinklerle ilgili olarak detaylara girmeden kısaca tanımını yapacak olursak ; bir siteden başka bir siteye link verilmesine backlink denir. Site içerisinde başka bir siteyi referans olarak göstermede denilebilir. Değeri yüksek bir sitede referans olarak gösterildiğiniz takdirde, sitenizin Google’da üst sıralara hızlıca tırmandığını rahatlıkla görebilirsiniz. Tabi bu avantajın yanında dezavantajlarımda mevcut. Yanlış kullanmanız durumunda siteniz filtrelere girebilir, aşağı sıralara hızlıca çakılabilir. SEO çalışmaları açısından böyle bir durum düzeltilmesi oldukça güç bir sorun olacaktır. Bunun için toplu halde backlink satışı yapan sitelerden uzak durmanızı öneririz.

Backlink Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Öncelikli olarak ne kadar çok backlink o kar yüksek sıralar mantığından uzak durulmalıdır. Nitelikli ve az sayıda backlink alçağınız sayısız backlinkten daha etkili olacaktır. Unutmayın ki önemli olan fazla değil faydalı backlink almaktır.

Sayısal olarak fazla backlink almak zararınıza olabilir, fakat çeşitliliği arttırmanız yararınıza olacaktır. Farklı kaynaklardan backlink almanız, bu uygulamayı yaparken sizleri öne çıkarmaya yardımcı olacaktır. Fakat çeşitlilik sağlamak isterken sektörünüz dışı backlink almamaya özen gösterin. Sektörünüz dahilinde hareket etmeniz oldukça önemli.

Bu uygulamayı yaparken sabırlı olmanızda fazlasıyla önemli bir etken. Yeni kurulan bir site için ilk 6 ay backlink alınması önerilmez. Daha sonra backlink alımlarına başladığınız takdirde de kısa sürede sayıca fazla backlink almak yerine uzun vade de parça parça backlinkler almak sitenizin yararına olacaktır. Sitenizin doğallığını ve yapısı bozmadan sabırlı ve uzun vadeli hareket etmeniz uygulayacağınız backlink adımlarında size avantaj sağlayacaktır.

Ve son olarak yapacağınız uygulamanın sonucu doğrudan etkileyen faktör ; backlink kalitesi. Backlink alacağınız sitenin kalitesi ve tabi ki sizin sektörünüzle olan bağlantısı bu uygulama için büyük bir önem taşıyor. Backlink alçağınız sitenin kalitesini, sıralamalarda üst sıralarda olup olmadığına, alt sayfalarının aramalarda gösterilip gösterilmediğine bakarak anlayabilirsiniz. Çok fazla backlink veren sitelerden de uzak durmanız yine sizlerin yararına olacaktır. Sektörünüzle alakalı site ve sayfalardan az ve öz backlinkler almanız yeterli olacaktır.

Gerçek backlinkler almaya özen gösterin. Google’ın sahte backlinklere karşı tavrı oldukça net. Sahte backlink çalışmasını fark ettiğin anda sıralamada düşüşe geçmeniz oldukça muhtemel ve geri dönüşü çok zor bir durum.

Backlink alırken dikkat etmeniz gerekenleri ve neler yapılması gerektiğini kısaca anlatmaya çalıştık. Daha detaylı bilgi için, kurumsal ve profesyonel web sitesi yapımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Blog

31.08.2021 18:33:47
Karekod Nedir ?
Karekod Nedir ?

Japon Denso isimli firma tarafından geliştirilen yeni nesil 2 boyutlu bir barkod çeşididir. Kare...

Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb

İstanbul Teknik Üniversitesi

Zlux Aydınlatma A.Ş.

An-El Anahtar San. A.Ş.

Camyapı Cam Ltd.Şti

Karkim Yapı Kimyasalları

Fermada Led Aydınlatma

Kar Group

Smb Led Driver

Weeb
Weeb

Weeb Admin

Weeb Admin

Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb

Weeb

Anasayfa

Weeb

Projeler

Weeb

Farkımız

Weeb

Hakkımızda

Weeb

Blog

Weeb

İletişim

Weeb

Kariyer

Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb

Zlux

LG

Anel