Her Marka için İçerik Pazarlamasının 10 Avantajı

İçerik pazarlaması yalnızca popüler bir terim olmakla kalmaz, markanızı artırmak ve satışlarınızı artırmak için değerli bir stratejidir. Son yıllarda, kapsamlı bir dijital pazarlama stratejisinde bir zorunluluk haline gelmiştir.

Eminim içerik pazarlamasının farkındasınızdır. Karmaşıklık nedeniyle korkutucu gelebilecek birçok harika örnek var. Ancak, lütfen, cesaretiniz kırılmasın.

Henüz içerik pazarlamasını araştırmadıysanız, bunun geçerli bazı nedenleri olduğundan eminim. Belki aşırı zaman alıcı ve karmaşık bir faaliyet gibi görünüyor. Belki nereden başlayacağınızdan veya neyin işe yarayacağından emin değilsiniz. Belki de genel pazarlama stratejinizde ne gibi faydalar sağlayacağından emin değilsiniz. Sebepleri ne olursa olsun, faydaları olabilecek şüphelerinizden veya korkularınızdan daha ağır basacaktır.

 

 1. Kullanıcılarınıza kolaylık sağlayın

İçerik pazarlaması yalnızca çevrimiçi satış konuşmalarıyla ilgili değildir. Aslında, sizi doğrudan satış için içerik pazarlaması kullanmaktan caydırır. İçerik pazarlaması ziyaretçilerle bağlantı kurmanın ve kolaylık sağlamanın harika bir yoludur.

Web sitenizde (örneğin bir blog aracılığıyla) içerik bulundurarak, ziyaretçilerin web sitenizde zaman geçirdiğinden emin olursunuz. Sahip olduğunuz bilgileri tüketiyorlardı ve aslında markanız ve çözümleriniz hakkında daha fazla bilgi ediniyorlardı. Harika içerik, kullanıcılarınızın içerikle etkileşime girmesini sağlar ve bu da web sitenizde daha uzun süre kalmalarına neden olur, bu da her zaman istenen bir hedeftir.

Harika içerik, kitlenizi de eğitecek ve ürün ve hizmetlerinizi daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır.

 

 1. Markanızı arama motorlarında daha üst sıralara yerleştirin

İçerik oluşturma ve yenileme, SEO'nuz üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır (arama motoru optimizasyonu). Bunun nedeni, web sitenize eklediğiniz her blog yazısı veya sayfanın arama motorları (Google, Bing, Yahoo, vb.) Tarafından dizine eklenmesidir. Bu, arama sonuçlarında görünmek için daha iyi bir şansınız olacağı anlamına gelir ve insanlar markanızı organik olarak keşfedebilir (arama motoru reklamları için ödeme yapmadan).

Bununla birlikte, buradaki miktarın çok önemli bir rol oynadığını düşünmeyin. Öyle değil. Önemli olan kalite. Bu nedenle, daha az kaliteli girişlere sahip olmak, arama motoru pazarlama stratejiniz üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Yüksek kaliteli içerik, alan adınızın (web sitesinin) otoritesini de artırır; bu, web sitenizin çevrimiçi bilgi arayan daha fazla kişiye gösterileceği anlamına gelir.

 

 1. Diğer kaynaklar için trafik çekmek

İçerik pazarlaması, web sitenize yönlendirme trafiği çekebilir. Harika video içeriği oluşturup YouTube'a yüklerseniz, bu videoyu web sitenize bağlama gücünüz vardır. Videonuzu alakalı bulan kullanıcılar markanız hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitenizi ziyaret edecektir.

Aynı şey Instagram veya Pinterest'te paylaşabileceğiniz herhangi bir görsel içerik için de geçerlidir - kullanıcılar web sitenizi bu sosyal medya platformları aracılığıyla keşfedebilir.

İçeriğiniz (örneğin blog yayınları) Inc, Forbes, Quora, Medium veya diğerleri gibi harici web sitelerinde de yer alabilir. Doğal olarak ekstra trafik çekerek ve marka bilinirliğini artırarak web sitenize bağlanırlar.

 

 1. Dönüşüm için çok daha yüksek potansiyel

İçeriğinizle daha yüksek etkileşime girerek, insanların aslında müşteriye veya satış potansiyeline dönüşme şansınız daha yüksek olur.

Günümüzde tüketiciler anlayışlı ve satın alma kararları vermeden önce araştırma yapmayı seviyorlar. İçeriğinizi eğitici hale getirir ve kitlenize hitap ederseniz, rakiplerinizin web sitesinde cevap aramak yerine sizden satın alma olasılığı daha yüksektir.

 

 1. Geliştirilmiş marka otoritesi

Rekabet günümüzde şiddetli. Tüketiciler genellikle seçim için şımarıktır ve en yüksek otoriteyi gösteren markaları seçme eğilimindedir. Yüksek otorite genellikle çevrimiçi satışlarda çok önemli olan güvenilirliğe eşittir.

Markanızın ürettiği içerik, potansiyel tüketicilerin güvenilirliğinizi belirlemelerine ve harika bir ilk izlenim bırakmalarına yardımcı olur. Ürettiğiniz içerik tüketicileriniz için değer taşıyorsa, markanızın büyük bölümünü düşünürler.

Bir endüstri lideri olmak, katma değeri yüksek bir noktadır, çünkü yaptığınız işte tüketici güvenini arttırır.

 

 1. Sosyal medyada daha fazla takipçi edinin

İçerik pazarlamasının sosyal medya kabileniz üzerinde büyük etkisi olabilir. Bir kabile sizi takip eden kişilerdir, çünkü içeriğinizi alakalı bulmaktadırlar. Harika ve kaliteli içeriğe sahip olmak kabilenizi büyütmenin en iyi yoludur.

İnsanlar genellikle markalardan en son güncellemeleri almak için sosyal medyaya güvenir. Bu nedenle, en son haberleri öğrenmek ve içeriğinizi görmek için markanızı Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn veya Pinterest'te takip etmeyi tercih ederler.

Bununla birlikte, içerik pazarlaması sadece sosyal medya takipçileriniz için büyük değildir. Abonelerinizin listesini oluşturursanız büyük bir rol oynar. Hiç kimse tüketebilecekleri alakalı bir içerik görmezse markanızdan haber almak için abone olmaz. Gelecekte daha fazla bilgi edinmek veya sizden haber almak istemezler.

Ayrıca, sosyal medyadaki veya abone listenizdeki tüm bu kitlenin, markanızı ücretli bir reklam yoluyla yeni keşfetmiş olanlara kıyasla tüketicilere dönüştürülmesi çok daha kolay olan kişiler olduğunu unutmayın. Bu nedenle, bugün ve gelecekte neler sunmanız gerektiğinin farkında olmaları için sizi takip etmelerini gerçekten istersiniz.

 

 1. İçerik pazarlaması evrenseldir

İçerik pazarlaması oldukça evrenseldir ve tüm endüstriler ondan çok şey kazanabilir. Ödeme, üretim veya petrol ve gaz gibi geleneksel endüstriler bile bulundukları sektör hakkında değerli bilgiler sağlayabilir ve son tüketicilere ulaşılabilir ve ilişkilendirilebilir hale getirebilir.

Kelimenin tam anlamıyla kendi lehine içerik pazarlama oyunu oynayamayacak hiçbir sanayi yoktur. Başlamanın en iyi yolu, tüketicilerin size yönelttiği en yaygın soruları yanıtlamaktır. Bu şekilde, kolaylık sağlarken onlarla bir ilişki kurmaya ve güvenlerini kazanmaya başlayacaksınız.

 

 1. İçerik pazarlaması nispeten ucuz

İçerik üretmek için (blog yayınları, sosyal medyadaki görseller vb.) Radyo, TV veya reklam panoları gibi geleneksel reklam yöntemlerini kullanmaktan daha pahalı değildir.

İçerik pazarlamasının geleneksel yöntemlere kıyasla sahip olabileceği en büyük avantaj, etkilerin ve sonuçların ölçülmesinin çok kolay olmasıdır. Bir reklam panosundaki bir TV reklamının veya posterinin ne kadar etkili olduğunu bilmek imkansızdır. Öte yandan, blog yayınınızın ne kadar başarılı olduğunu ölçmek çok kolaydır.

İçerik pazarlamasıyla ilgili bir başka harika şey de yaşam boyu değere sahip olmasıdır. Bu, bugün yayınladığınız blog yayınlarının, siz silene kadar web sitenize trafik çekeceği anlamına gelir. Sonuçlar zaman içinde biriktiği için zaman gerektiren (genellikle ihtiyaç duyulan tek gerçek yatırım) aşamalı bir süreçtir.

İlk birkaç ayınızda muazzam sonuçlar göremeyebilirsiniz, ancak zaman geçtikçe içerik gittikçe daha fazla yayınlanmaya başlayacaktır. Büyüme birikir, geleneksel pazarlama ise her zaman çok zamansaldır.

 

 

 1. İçerik pazarlaması daha az 'yüz yüze' bir reklam türüdür

Günlük olarak muazzam miktarda reklama maruz kalıyoruz. Ortalama olarak  günde 4.000 ila 10.000 reklam gördüğümüzü  biliyor muydunuz ? Bu çok sayıda reklam, kabul etmiyor musunuz?

Hiç şüphe yok ki, çoğumuzda reklam engelleyiciler yüklüdür. Bununla birlikte, bazı istatistikler tüm internet kullanıcılarının % 50'sinde reklam engelleyicilerin bulunduğunu göstermektedir.

Potansiyel müşterilerinizin birçoğu onu göremezse, bir reklamı nasıl sunabilirsiniz?

İçerik pazarlamasının işe yaradığı yer burasıdır. Daha az can sıkıcı ve daha doğal çünkü insanlar bilgi ararken keşfetiyorlar. Bu, Güneydoğu'daki bir tatil yeri arıyorsanız, Google'dan tavsiye isteyeceğiniz anlamına gelir. İşte o zaman seyahat acenteleri cevapları verecek ilgi çekici içeriklerle ortaya çıkacaklar.

Büyük olasılıkla, aynı seyahat acenteleri Facebook veya Google reklamlarıyla bir sonraki tatil yeri için karar vermeye yardımcı olacak içeriği keşfetme ihtimali daha yüksek.

 

 1. İçerik pazarlaması, müşteri hizmetleri ekibinizin iş yükünü azaltabilir

Müşterilerin veya potansiyel müşterilerin sorduğu soruların çoğu standarttır ve kısa blog yayınlarında cevaplanması kolaydır. İnsanlar Google’a önce yanıtları bulma eğilimindedir, eğer bulamazlarsa, destek ekibinizle bağlantı kurabilir veya sosyal medya aracılığıyla markanıza yaklaşabilirler.

Çoğu sorunun cevabı çok kolay olabilir - Şifremi nasıl sıfırlarım? Seri numarasını nerede bulabilirim? Bunu akıllı telefonuma nasıl bağlarım? Garanti süresi ne kadar? Bunlar blog yayınlarında cevaplayabileceğiniz standart şablon sorulardır. Bu şekilde, destek ekibinizin taleplerini ve iş yükünü azaltacaksınız.

 

Peki, nereden başlayacağım?

Genellikle, başlangıç ​​kısmı zordur. Ancak bunu ertelemeyin ve bugün başlayın.

 • Şirketinize, ürünlerinize ve çözümlerinize ayrı blog yazıları yazın. Endüstri jargonu kullanmayın. Basit ve eğitici olun.
 • Kurumsal bölüm tamamlandıktan sonra, genel ancak sektörle ilgili soruları yanıtlayarak kitlenizi eğitmeye başlayın. Örneğin, bir reklam ajansı işletiyorsanız, "Neden bir işletme Facebook hesabına ihtiyacım var?" Bir araba tamircisiyseniz - “Araba frenlerinizin daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız ne yapmamalısınız”. Bir fırıncılık yapıyorsanız - “Her zaman badem unu seçmelisiniz, nedenleri”. Bu soruları yanıtlamak, otorite oluşturmanıza ve markanızı sektörde bir düşünce lideri olarak konumlandırmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, potansiyel tüketicilerinizin kendileri için önemli olan soruların cevaplarını bulmaları için de büyük bir temel oluştururlar.
 • İçeriğiniz üzerinden asla zor satış yapmayın. Amacın, saldırgan olmak ve çözümlerinizi veya ürünlerinizi satmak yerine kitlenizle bir ilişki kurmak olduğunu unutmayın. Reklam olarak, danışmanlık olarak düşünmeyin.
 • İçeriğinizi yeryüzüne indirin, yani genel kitleye yardımcı olmalıdır. Okumakta olan kişilerin çok az ön bilgiye sahip olmasını bekleyin, bu yüzden öğrenmek için içeriğinizi arıyorlar.
 • İçeriğinizi sosyal medyada, forumlarda ve Medium, Quora gibi diğer yayınlarda paylaşın. Aynı içeriği her zaman geri dönüştürebilir ve belirli bir süre içinde birden çok kez paylaşabilirsiniz. Örneğin, aynı blog gönderisini iki ayda bir Facebook'ta yeniden paylaşmak sorun oluşturmaz.

Blog

31.08.2021 18:33:47
Karekod Nedir ?
Karekod Nedir ?

Japon Denso isimli firma tarafından geliştirilen yeni nesil 2 boyutlu bir barkod çeşididir. Kare...

Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb

İstanbul Teknik Üniversitesi

Zlux Aydınlatma A.Ş.

An-El Anahtar San. A.Ş.

Camyapı Cam Ltd.Şti

Karkim Yapı Kimyasalları

Fermada Led Aydınlatma

Kar Group

Smb Led Driver

Weeb
Weeb

Weeb Admin

Weeb Admin

Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb

Weeb

Anasayfa

Weeb

Projeler

Weeb

Farkımız

Weeb

Hakkımızda

Weeb

Blog

Weeb

İletişim

Weeb

Kariyer

Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb
Weeb

Zlux

LG

Anel